Zvezda sa tri gola ispratila Bačku za +13 u odnosu na Partizan

Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su 13. pobedu domaćem šampionatu pošto su u 14. kolu Super lige Srbije bez velikih problema savladali Bačku na stadionu „Rajko Mitić“ rezultatom 3:1, a meč je praktično rešen već posle petnaestak minuta.

Ekipi Vladana Milojevića nije trebalo ni pola minuta da bi stigla do vođstvo. Milan Pavkov je iskoristio pas Marka Gobeljića, snažnim šutem sa oko 25 metara matirao golmana Bačke Bojana Zogovića i tako postigao drugi gol na poslednja dva meča.

Petnaest minuta kasnije na 2:0 povisio je Gobeljić kada je nakon centaršuta Marina uhvatio lep volej na vrhu šesnaesterca i upisao četvrti gol u prvenstvu. Gosti su nekoliko puta zapretili preko Luke Mićića i Nebojše Gavrića, ali nedovoljno kako bi ugrozili mrežu Milana Borjana.

Novi kiks Partizana: Ne pomaže ni Enake na krilu, Stojković sprečio poraz na Brdu!

Na drugoj strani, Pavkov je u prvom delu meča još jednom uspeo da savlada Zogovića, ali sudije su opravdano dosudile ofsajd u 37. minutu. Međutim, ubrzo je Pavkov ponovo napao gol rivala kada je na centaršut Gobeljića pucao glavom, ali golman Bačke ovoga puta fantastično reaguje.

Peti uzastopni trijumf u Super ligi potvrdio je Veljko Simić u 62. minutu kada je lopta nakon njegovog šuta zakačila štopera Bačke Miloša Živkovića i prevarila Zogovića za 3:0.

Međutim, tim Dejana Čelara Marakanu nije želeo da napustio bez postignutog gola u čemu su uspeli već u 65. minutu kada je Gavrić malo ispred kaznenog prostora Zvezde loptu ostavio za Uglješu Radinovića koji preciznim šutem smanjuje na 3:1 i ujedno postavlja konačan rezultat.

Vujadin Savić: Koliko volim Zvezdu i zašto ne bih prešao u Partizan (VIDEO)

Bačka je susret sa liderom šampionata završila sa desetoricom pošto je u 77. minutu direktan crveni karton zaradio Živković zbog oštrog starta nad Slaboljubom Srnićem. Inače, Milojević je u poslednjih pola sata utakmice iskoristio sve tri izmene. Nikola Stojiljković je ušao umesto Pavkova u 62. minutu, Dejan Joveljić je zamenio Simića u 72. a Milan Jevtović Srnića osam minuta kasnije.

Crveno-beli sada imaju čak 13 bodova više od Partizana koji je nešto ranije odigrao nerešeno protiv Čukaričkog na Banovom brdu, iako je vodio do 87. minuta kada je Ognjen Mudrinski srušio odličnog Vladimira Stojkovića.