NESTVARAN DUEL Federer spasio sedam meč lopti i prošao u polufinale!

Federer u polufinalu AO (Photo by Graham Denholm/Getty Images)

Malo ko je očekivao ovakav spektakl u prvom četvrtfinalu u muškoj konkurenciji na Australijan openu, a Sandgren i Federer su ga priredili.

Sjajan je bio Tenis Sandgren, ali nije iskoristio svoje šanse – a bilo ih je sedam!

Federer ne oprašta ni jednu ili dve, a kada ne iskoristite sedam meč lopti protiv njega – pa i ne možete se nadati pobedi.

U pet setova je Švajcarac bio bolji (6:3, 2:6, 2:6, 7:6, 6:3) i plasirao se u 15. Australijan open polufinale!

Nakon prvog seta u kome je Federer dominirao, usledilo je preuzimanje kontrole Sandgrena – i to potpuno. Dva neverovatna seta stavila su ga u sjajnu poziciju.

A onda – te meč lopte. Prve tri pri rezultatu 5:4 i na servis protivnika, pa onda još četiri u taj-brejku.

Očigledno, nije bilo dovoljno vođstvo od 6:3! Rodžer je to okrenuo i dobio četvrti set, a u petom već viđen scenario – kazna i rutinskih 6:3.

A Federer i godine… izgleda su samo broj. Ne samo što je stigao do polufinala, već je to učinio nakon što je igrao dva meča u pet setova! Naravno, ovaj jutros i protiv Milmana na startu turnira.