KAKAV PREOKRET Lajović „preživeo“ Džonsona i prošao u drugo kolo!

Dušan Lajovič posle sjajnog preokreta u drugom kolu (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto.com©

Kakav preokret je priredio Dušan Lajović!

Lajović se plasirao u drugo kolo turnira u Akapulku, pošto je posle preokreta savladao Stiva Džonsona sa 2:1 (6:7, 6:4, 6:3).

Srski teniser je pobedio 73. igrača sveta posle dva sata i 33 minuta igre.

Oba tenisera pružila su sjajnu partiju u prvo setu, a Lajović je prvi došao do brejka.

Imao je Srbin priliku i za dupli brejk, ali je Džonson uspeo da popravi svoju igru i u potpunosti preokrene rezultat.

Uz izgubljen set i zaostatak od 2:0 u druom setu, Lajović je bio gotovo na ivici poraza.

Ipak, srpski teniser je preuzeo stvar u svoje ruke, spasio pet brejk lopti i uspeo da poravna rezultat.

Borio se Lajović, a dobro su mu došle i greške njegovog protivnika, koje je umeo da iskoristi i na kraju slavi sa 2:1.

U sledećem kolu Lajović će igrati protiv Korejca Sonva Kvona koji je 76. na ATP listi.

NADAL OTVORENO PRIZNAO Ne navijam za Đokovića!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksa Avramović – Kada igram za Srbiju mogu da preskočim Pionir!

PRVI PORAZ U SEZONI Novak izgubio u 15. meču, ali ga nimalo ne boli!