Šta ste propustili gledajući Zvezdu: Tadić se igrao, Nikolić Vidi Ligu šampiona i Seltikovo posrtanje

Ajaks Ligu šampiona
(Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Dok je Crvena zvezda vodila svoju bitku u Slovačkoj i pre nego što je Nemanja Radonjić otpisao žilavog i drčnog protivnika, klubovi širom Evrope igrali su svoje revanš utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Dobili smo svih šest parova poslednje kvalifikacione runde, plej-ofa, i sada smo na samo dve nedelje od saznanja imena svih 32 tima učesnika najelitnijeg evropskog takmičenja. Šta je sve donelo utorak veče?

Ajaks rutinski, Tadić bogovski

Ajaks je u prvom meču protiv Standarda u Liježu poveo vrlo rano sa dva gola prednosti, ali su to u drugom poluvremenu ispustili i rezultat je bio 2:2. Ipak, i to je bio pozitivan rezultat, ali ako je i bilo ikakve dileme pred revanš, ona je vrlo brzo isparila.

Već posle pola časa igre Klas Jan Huntelar je na asistenciju Nikolasa Taljafika doveo Kopljanike u vođstvo, da bi već četiri minuta kasnije prednost duplirao talentovani štoper Matijs De Liht.

SRBI IGRALI, CRNOGORCI POGAĐALI: ŠTA RADE NAŠI OD PORTUGALA DO RUSIJE?

U nastavku je usledio šou program Dušana Tadića. Reprezentativac Srbije je još jednom od povratka u Holandiju pokazao da će biti jedan od glavnih, ako ne i glavni igrač tamošnje Eredivizije. Nakon ‚‚ringišpila“ koji je priredio belgijskoj odbrani, nije teško zamisliti nešto tako.

Promešao je odbranu Standarda tako da će ga još dugo pamtiti, pre nego što je povratnim pasom asistirao Davidu Neresu. Tadić već uveliko opravdava ‚‚desetku“ na leđima…

Nikolić nastavlja da pravi čuda, može li još jedno?

Nikolić Vidi MOL

Prvo je pao Ludogorec, a sada je poklekao i Malme! Sa samo dve pobede u šest kvalifikacionih mečeva, MOL Vidi je u plej-ofu Lige šampiona! Istorijski uspeh za ovaj klub delo je bivšeg trenera Partizana Marka Nikolića koji je pokazao kako izvući najviše iz objektivno limitiranog sastava.

Naime, Vidi je u prvoj rundi kvalifikacija savladao Dudelanž uz jednu pobedu i jedan remi, Ludogorec je izbačen ukupnim rezultatom 1:0, dok je Malme otpisan pravilom gola u gostima. U Švedskoj je bilo 1:1, da bi u Felčutu meč bio završen bez golova.

Drama je mogla i ranije da se okonča, da je Danko Lazović pogodio sa bele tačke. Ipak, uprkos njegovom neiskorišćenom penalu, MOL Vidi je znao kako da organizovanom i čvrstom igrom stigne do plej-ofa. Malme je u Mađarsku došao znajući da ukoliko ne postignu gol neće moći da se plasiraju dalje, a uprkos tome su na gol Vidija šutnuli ukupno četiri puta?!

Seltiku presela Atina

Veliko iznenađenje viđeno je u prestonici Grčke! Ekipa Seltika poražena je sa 2:1 na gostovanju AEK-u i tako završila svoje kvalifikacije u ovom takmičenju. Čuveni zeleno-beli neće biti deo Lige šampiona na 50. godišnjicu od osvajanja evropske titule u Lisabonu.

Oni će nastaviti da se nadmeću u plej-ofu Lige Evrope, a protivnik će im biti jedna Zvezdina žrtva – ili Spartaks Jurmala, ili Suduva iz Marijampolja.

KLADI SE NA KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE – IGRA I PARTIZAN!

Iako taj eventualni protivnik deluje kao lak zalogaj za odlazak u Ligu Evrope, Seltik će biti ozbiljno razočaran. Tim Brendana Rodžersa je razočarao posle 1:1 u Glazgovu i već u šestom minutu bili su u rezultatskom zaostatku.

Nije pomoglo ni što je bivši menadžer Liverpula izveo tim u formaciji 3-5-2, pa su u poslednjih 40 minuta meča morali da jure dva pogotka. Skot Sinkler je uspeo da samo prepolovi prednost, ali to nije bilo dovoljno…

PAOK izdržao, Salcburg očekivano, minimalac u Zagrebu

Srbija Prijović

Među ostalim mečevima, izdvaja se ‚‚trijumf“ PAOK-a u Moskvi. Solunski tim je nastavio dobre rezultate grčkih klubova remijem bez golova. Nakon 3:2 u prvom meču, to je bilo sasvim dovoljno. Spartak je punih sat vremena igrao sa igračem manje, dok je Aleksandar Prijović igrao svih 90 minuta za PAOK.

Naredni protivnik Crvene zvezde je, očekivano, Salcburg. Austrijski tim je u prvom meču savladao makedonsku Škendiju 1:0, a isto je ponovio i na gostovanju. Jedini strelac bio je Takumi Minamino u 92. minutu. Škendija je bila agresivna i ofanzivna, pa će Vladan Milojević imati prilike da vidi koje su mane narednog protivnika.

A sličan put imao je i Dinamo Zagreb. Oni su u Kazahstanu u prvom meču savladali Astanu 2:0, da bi na Maksimiru sada bilo 1:0. Mario Gavranović je bio strelac pobedonosnog pogotka, a hrvatski tim će imati priliku da protiv Jang Bojsa obezbedi novi plasman u Ligu šampiona