ŠTETA, ŠTETA Odbojkaši Srbije ne idu u Tokio – Bugari nam presudili!

Tuga: Neutešni odbojkaši Srbije posle poraza od Bugarske i kraja sna o igranju na OI u Tokiju (FOTO: FIVB)

Odbojkaši Srbije nisu uspeli da savladaju Bugarsku 3:1 ili 3:0, i tako se plasiraju u polufinale kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre.

Nakon poraza od Francuske i pobede Bugara nad „trikolorima“ i Holandijom, bilo je jasno kakve pobede samo igraju „plavoj četi“.

Na kraju bolnih: Srbija – Bugarska 2:3 (21:25, 26:24, 22:25, 25:20, 13:15)!

Imali su evropski šampioni veliku šansu pri rezultatu 1:1 u setovima i 7:2 u trećem, ali nisu uspeli da ostvare cilj. I definitivno su ostali bez polufinala olimpijskih kvalifikacija u Berlinu, samim tim i bez šanse da čekiraju kartu za Tokio.

Velika šteta, na neki način i nepravda da evropski šampion ne učestvuje na najvećoj planetarnoj sportskoj smotri! Ali, pravila su takva…

Naši odbojkaši su prvi set izgubili 25:21, ali reagovali u drugom – 26:24.

Velika borba vodila se u Berlinu, koja je kulminirala u pomenutom trećem setu. Ispostaviće se, nažalost, odlučujućem. Iako su izabranici Slobodana Kovača bolje otvorili (7:2), usledila je serija protivnika. Set je ušao u neizvesnu završnicu, koju je Bugarska rešila – 25:22.

Tada je već bilo jasno da je plasman u polufinale otišao u nepovrat, ali su ovi momci još jednom pokazali kakvo srce imaju.

Iako je fraza, stegli su zube i odigrali meč do kraja, časno. Četvrti set dobili su 25:20. Ipak, nije bilo snage i peti set je otišao na stranu odličnog protivnika.

Francuska i Holandija igraju poslednji susret od 20.45, naravno Francuzi su veliki favoriti, ali su svakako u polufinalu.