Težak pad Van Dajka i Liverpula u Italiji (FOTO: SSC Napoli)

U prvom kolu grupne faze Lige šampiona Ajaks je bio ubedljiv kod kuće, razočarali su derbiji, a oduševili Salcburg i Erling Haland.

„Nula“ u jednom od dva derbija dana.

Dortmund je na svom „Signal Iduna parku“ dočekao Barselonu i izostalo je očekivano – golovi.

Kapiten „milionera“ Marko Rojs promašio je vođstvo, samim tim i pobedu svog tima, s bele tačke u 57. minutu.

Sjajno je reagovao Andre Ter-Štegen nakon udarca kolege iz reprezentacije Nemačke.

Do kraja nije bilo promene, tako da je ovo svakako najveće razočaranje prvog dana Lige šampiona.

U drugom susretu iste grupe, Inter i Slavija odigrali su 1:1.

U Napulju još nezanimljivije, ali na kraju 2:0, uz takođe jedanaesterac, kao i ogromnu grešku Virdžila van Dajka.

Do tog 80. minuta, viđena je jako dosadna utakmica, kada je Endrju Robertson oborio Lorenca Insinjea.

Dris Mertens je snažno šutirao, Adrijan imao loptu na ruci, ali mreža se zatresla za eksploziju na „San Paolo“ stadionu.

Pobedu je „overio“ Fernando Ljorente u sudijskoj nadoknadi, nakon što je Van Dajk katastrofalno pogrešio.

Tako je aktuelni šampion Evrope kampanju odbrane titule započeo porazom, uz veoma bledu igru.

Ajaks je bio više nego siguran na otvaranju sezone, sa 3:0 ispratili su Lil kući.

Dušan Tadić odigrao je svih 90 minuta s trakom na ruci za „kopljanike“, nije bilo statističkog učinka, ali kao i uvek bio je veoma zapažen.

Promes, Alvarez i Taljafiko kreirsli su trijumf Ajaksa, prošlogodišnjeg polufinaliste LŠ.

Srpski arbitar Srđan Jovanović delio je pravdu na „Amsterdam areni“.

Čelsi je na svom terenu poražen od Valensije (1:0).

Strelac gola odluke bio je Rodrigo 15 minuta pre kraja, pa je tako Frenk Lampard na klupi Čelsija u Evropi debitovao porazom.

„So na ranu“ dosuo mu je Ros Barkli, koji je dva minuta pre poslednjeg zvižduka promašio jedanaesterac za izjednačenje.

Molili su ga Vilijan i Žoržinjo, neuporedivo sigurniji izvođači s bele tačke, da neko od njih to učini, ali on nije odustao od namere…

Na kraju, lopta „nebu pod oblake“ – tri boda u Španiju.

Timo Verner je s dva gola rešio pobednika u Lisabonu, gde je Lajpcig savladao Benfiku sa 2:1.

U 69. i 79. minutu sjajni Nemac je pogađao, da bi kakvu-takvu nadu domaćima doneo Haris Seferović pet minuta pre kraja, ali to je bilo sve.

Ljubomir Fejsa odigrao je celu utakmicu za lisabonske „orlove“.

Nešto ranije u toj grupi, Lion i Zenit završili su 1:1.

Za kraj poslastica, Salcburg – Genk 6:2!

Već na poluvremenu bilo je 5:1 za austrijskog predstavnika, a čak tri gola postigao je norveški vunderkind Erling Haland!

U nastavku je Samata smanjio na 5:2, da bi konačan rezultat postavio Ulmer.

Debi poput Halandovog retko se viđa, a pamtiće ga kako on sam, tako i čitava Evropa. Njegovo vreme tek dolazi!