RONALDO – KEJN 3:3 Engleska 7, Portugal 6 i novi putnici na EURO

Ronaldo na dva koraka od 100. gola u dresu Portugala (FOTO: Octavio Passos/Getty Images)

Nastavljene su kvalifikacije za EURO 2020 godine, a ovog četvrtka obeležili su ih Engleska, Portugal, Kristijano Ronaldo i Hari Kejn.

Srbija je u grupi B savladala Lukesmburg sa 3:2 i ostali pri kakvim-takvim šansama za direktan plasman na EP.

Za to mesto boriće se s Portugalom, koji je bio ubedljiv protiv Litvanije sa čak 6:0, a Ronaldo je tri puta tresao mrežu.

Posle 22. minuta bilo je 2:0 za Portugalce, upravo pogocima najboljeg strelca u istoriji portugalskog nacionalnog tima.

Nakon svega desetak minuta u nastavku, Pici i Gonzalo Pasjensija doneli su 4:0 domaćima, da bi Bernardo Silva „bacio petardu“.

Konačnih 6:0 postavio je onaj ko je i započeo goleadu na „Algarve“ stadionu, Ronaldo, 98. golom u dresu Portugala.

U poslednjem kolu kvalifikacija, „selesao“ gostuje Luksemburgu, dok „orlovi“ dočekuju Ukrajinu, koja je ranije obezbedila plasman na EURO.

GRUPA B
Srbija – Luksemburg 3:2 (2:0)
(Mitrović 11, 43, Radonjić 70 – Rodrigez 54, Turpel 75)

Portugalija – Litvanija 6:0 (2:0)
(Ronaldon 7. /penal/, 22, 65, Pici 52, Pasjensija 56, Silva 63)

„Gordi albion“ je bio nemilosrdan protiv Crne Gore, u svojoj 1000. zvaničnoj utakmici, bilo je 7:0 uz tri gola Harija Kejna i tri asistencije Bena Čilvela.

Aleks Okslejd-Čemberlejn „otvorio“ je susret u Londonu, da bi Kejn s dva gola u pet minuta najavio ubedljivu pobedu.

Tačno na isteku pola časa igre na „Vembliju“ Markus Rašford povećao je na 4:0, da bi „uragan iz Totenhema“ postigao svoj treći gol za 5:0.

U drugom poluvremenu, malo je Engleska „skinula nogu s gasa“, ali autogol Aleksandra Šofranca, te Temi Ejbraham, doneli su ubedljivih 7:0.

Ovim trijumfom ostrvljani su potvrdili plasman na EURO.

U istoj grupi, Česi su ostvarili isti uspeh kolo pre kraja, preokretom protiv tzv. Kosova i pobedom 2:1.

Posle „nule“ na poluvremenu, gosti su došli do vođstva preko Nuhijua, pet minuta po povratku s pauze.

Ipak, nošeni sjajnom podrškom u Plzenju, Česi su preko Aleksa Krala prvo izjednačili 20 minuta pre kraja, te nekoliko minuta kasnije i poveli.

Strelac za, ispostaviće se konačan rezultat, bio je Ondrej Čelustka.

GRUPA A
Engleska – Crna Gora 7:0 (5:0)
(Okslejd Čemberlen 11, Kejn 19, 24, 37, Rašford 30, Šofranac 66. /autogol/, Ejbraham 84)

Češka – Kosovo 2:1 (0:0)
(Kral 71, Čelustka 79 – Nuhiju 50)

Plasman na EURO obezbedile su i Francuska i Turska u grupi H, pobedom nad Moldavijom (2:1), odnosno remijem s Islandom (0:0).

Šampioni sveta namučili su se s Moldavcima. Gosti su poveli na samom početku utakmice, posle komične greške odbrane „trikolora“.

Francuska je izjednačila nakon čudne situacije pred golom rivala, kad se činilo da je Olivije Žiru i ometao golmana i napravio faul.

Upravo je napadač Čelsija, koji se pominje kao nova akvizicija Intera, iz jedanaesterca desetak minuta pre kraja doneo trijumf.

Što se Turaka tiče, oni su se, blago rečeno, izvukli protiv Islanda.

U napetoj završnici, „iščupali“ su presudan bod i to u sudijskoj nadoknadi, izbijanjem lopte s gol linije.

Albanci su, takođe u grupi H, remizirali s Andorom (2:2).