ZAJON = ISTORIJA! Luda noć u gradu džeza, još luđa u Bostonu!

Vilijamson ušao u istoriju NBA lige (FOTO: Sean Gardner/Getty Images)

Poslednjeg dana pred Ol-star vikend, u NBA ligi odigrane su samo dve utakmice, ali to je bilo dovoljno. Zajon Vilijamson ušao je u istoriju!

Iako su derbi odigrali Boston Seltiksi i LA Klipersi, počećemo od onoga što je uradio Zajon, u porazu svog Nju Orleansa od Oklahome.

Bez dileme buduća super zvezda lige, imao je sjajan učinak – 32 poena za 31 minut na parketu, uz šut iz igre 11/19, videli smo pregršt sjajnih poteza.

Tako je nadmašio svoj prethodni najbolji skor od pre nekoliko dana.

To nije sve. Postao je najmlađi igrač u NBA istoriji koji je ubacio 20 i više poena u šest uzastopnih utakmica! Istorija u gradu džeza!

Međutim, Danilo Galinari s 29 i Denis Šruder s 22 pokvarili su mu veče.

Tanderi su, predvođeni evropskim tandemom, odneli pobedu u neizvesnoj završnici, osmu u nizu na strani, čime su izjednačili rekord kluba.

Zvezda večeri kod gostiju ipak je bio centar Stiven Adams, koji je kao na basketu okončao prvo poluvreme u “Smuti king centru”!

Oklahoma je sigurna u plej-of zoni, s 33 pobede i 22 poraza, dok Pelikansi već sada mogu da razmišljaju o sledećoj sezoni, sa 23-32.

Seltiksi su na svom terenu uspeli da slome Kliperse posle dva produžetka, u duelu timova koji su kandidati za ovosezonsku titulu.

Prvo je Mark Moris trojkom u završnici doneo 114:114 timu iz grada anđela, Kemba Voker promašio pobedu i gledali smo produžetak. Prvi!

A tamo, repriza završnice četvrte deonice!

Ovaj put je za tri uspešan za goste bio Lendri Šamet, a za trijumf je kod “kelta” neprecizan bio Džejson Tejtum. Drugi produžetak!

Sada je nemilosrdan bio Gordon Hejvord, ubacivši sedam od 21 poena, te konačno poslao igrače oba tima na zasluženo tuširanje.

Tejtum je na kraju bio najefikasniji sa 39 poena, a Markus Smart dodao je 31, pomenuti Hejvord 21, a Voker 19.

Kod gostiju je Lu Vilijams postigao 35, Kavaj Lenard 26, Montrezl Harel 24, a Šamet 19 poena.

Timovi su sada na sličnom skoru – Seltiksi na 38-16, Klipersi na 36-18, a sada sledi ono što smo željno čekali, Ol-star vikend u Čikagu!

REZULTATI:

Boston – LA Klipers 141:133 (dva produžetka)
Nju Orleans – Oklahoma 118:123

BOGDAN OD 80 MILIONA: Sjajnog srpskog šutera čeka ugovor karijere!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Srbija – Nigerija 70:64 | Izjave nakon meča Dabović, Jovanović, Krajišnik