Nedovoljna igra na mahove: Real se nudio, Zvezda ostala bez skalpa

(FOTO: Srđan Stevanović/Getty Images)

Peti evroligaški poraz. Crvena zvezda izgubila je u sedmom kolu elitnog takmičenja od Reala na svom parketu u Areni rezultatom 60:75.

Traženje Zvezde, uvek moćni Real i puna Arena. Dobar je trenutak bio da Andrija Gavrilović i njegovi izabranici zaigraju kako umeju, što su i činili na momente, na kraju nedovoljno za skalp evropskog velikana.

Zvezda je pretrpela i peti poraz, Madriđani su došli do četvrtog trijumfa iako su mogli da se pobede. Za to je crveno-belima ipak potrebno nešto više… Najpre daleko bolji defanzivni skok i ideja više u napadu.

Od uvodnih devet napada, čak osam je Zvezda prokockala. Džejms Gist je bio jedini raspoložen, ako se tako može nazvati. Dao je prvi koš uz crnu seriju cele ekipe sve do isteka šestog minuta i njegove daleke „dvojke“.

Ognjen Kuzimić je imao težak zadatak da se rve sa Valterom Tavaresom i Džordanom Mikijem (FOTO: Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Vrlo atipična košarka se igrala, sa previše grešaka i promašaja na obe strane. Ušlo se u sedmi minut a na semaforu je bilo 7:7 i to posle trojke Lorenca Brauna.

Taj sporiji, lošiji i neprecizniji početak „kraljevića“ nije domaćin uspeo adekvatno da iskoristi. Jurili su Ljulja i Kampaca i trošili se u odbrani, ali i pravili greške poput blokade prilikom prodora Fajea od koša do koša.
I dozvoljavali ogroman broj ofanzivnih skokova, šest za poluvreme i isto toliko ukradenih lopti.

Ovaj i ovakav Real nije bio nepobediv, naprotiv, ali je često Zvezda delovala kao da ne može. Napadački je to bilo prilično loše, bez organizacije, svedeno mahom na individualna rešenja…

I pored svega su dva-tri dobra poteza donosila pomak i energiju s tribina. To najbolje pokazuju pogodak Fajea iz bloka, koš Kuzmića i trojka Berona za brzih 7-0 i 19:22 na isteku 16. minuta.

Ipak, znao je Real da zaustavi taj nalet i opet pobegne ka dvocifrenoj prednosti, ali se na veliki odmor otišlo rezultatom 27:33.

Morao je napad crveno-belih da proradi kako bi se nadali šansi za podvig. Real je Real, kako god da igra i u kom god sastavu… Odlučio je Bili Beron da krene hrabro i samouvereno, i vezao je sedam poena za samo dva i po minuta.

Očito je prijao predah srpskom i ABA prvaku, dobio je i preko potrebno injekciju s tribina da se ugroze osvajač Evrolige iz 2018. Trojke su bile glavno oružje, pa su se Beronu u dalekometnoj paljbi pridružili Simanić i Dobrić za 45:45!

Bili Beron je bio najefikasniji u ekipi Crvene zvezde (FOTO: Starsport)

Gotovo neverovatno zvuči da je petorka Lorenco, Beron, Dobrić, Simanić i Kuzmić odigrala skoro celu petorku. Tek posle osam minuta je Faje zamenio Simanića… U tim trenucima, u finišu trećeg kvartala na snazi je bila ona prava evroligaška atmosfera.

Madriđani su vršili i karakterističan pritisak na sudije, a Zvezda igrala kao u transu uz podrhtavanje tribina u Areni koje su proključale posle trojke Fajea – 52:49.

Tim rezultatom se i ušlo u poslednju četvrtinu, koju je Real otvorio trojkama Rudija Fernandeza i Kozera. Tih pogodaka ne bi bilo bez čak tri(!) ofanzivna skoka Tavaresa u istom napadu.

Zato vreme je Zvezda uvodna četiri minuta deonice bila bez koša, a trojku je pogodio i Ljulj za 52:58. Vremena je bilo, ne i dovoljno snage, ideje, preciznosti, pa su „kraljevići“ ovaj put odneli trijumf.

Najefikasniji u Zvezdi je bio Bili Beron sa 17 poena, pratio ga je Lorenco Braun sa 14. Na drugoj strani Serhio Ljulj je meč završio sa 16, dok je Rudi Fernandez dodao 12.

Rudi i Ljulj su po ko zna koji put iskočili kada je Realu bilo najpotrebnije, i gotovo na iskustvo rešili meč u Areni.

C. zvezda – Real Madrid 60:75 (9:12, 18:21, 25:16, 8:26).

Dvorana: „Štakr arena“. Gledalaca: 16.457. Sudije: Karmelo Paterniko, Emin Mogulikoč, Gitis Vilius.

C. zvezda: Kuzmić 4, Braun 14, Perperoglu, Nenadić 1, Lazić, Faje 7, Beron 17, Dobrić 5, Gist 6, Dženkins, Simanić 6, Odžo.

Real Madrid: Kozer 8, Rendolf 2, Fernandez 12, Kampaco 6, Laprovitola 5, Dek 2, Garuba 4, Kerol 4, Tavareš 11, Ljulj 16, Miki 5, Tejlor.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

OBAVEZNO POGLEDAJTE Zvezda – Totenhem 0:4 | Liga šampiona, delije, navijanje, koreografija, sećanje na Bunju