ZVEZDA NA KORAK OD PODVIGA Kalinić presudio crveno-belima!

Duplo kolo za crveno-bele u Evroligi (FOTO: Srđan Stevanović/Starsport)

U 27. kolu Evrolige, Crvena zvezda odigrala je dramatičan susret u Istanbulu, gde je na kraju ipak slavio Fenerbahče sa 66:63.

Zvezda je imala priliku za pobedu u prepunoj „Ulker“ dvorani, ali…

Najefikasniji u redovima crveno-belih bili su Lorenco Braun i Kevin Panter sa po 14 poena, dok je Džejms Gist dodao devet.

U redovima pobednika najviše se istakao Nikola Kalinić s deset poena, uključujući i odlučujući šut na utakmici.

Bio je jedini s dvocifrenim učinkom u svom timu, a sa po devet poena ispratili su ga Nando de Kolo i Derik Vilijams.

Brine i povreda Marka Jagodića-Kuridže, koji je izvrnuo zglob početkom treće deonice, nakon čega se nije vraćao na teren.

Nije dobro počelo po momke koje je s klupe vodio Andrija Gavrilović, pošto su domaći utakmicu otvorili sa 10:2.

Upravo je tada Fener i imao najveću prednost u toku prvog poluvremena, pošto je Zvezda uspela da smanji, pre svega dobrom igrom Vladimira Štimca i Jagodića-Kuridže.

Sličnu sliku gledali smo i u drugoj četvrtini.

Ekipa Željka Obradovića pokušavala je da se „odlepi“, u jednom trenutku se činilo da će u tome i uspeti.

Ipak, Bili Beron se pobrinuo za samo -4 na velikom odmoru (41:37).

U drugom poluvremenu desio se veliki hendikep za crveno-bele, kada je raspoloženi Jagodić-Kuridža povredio skočni zglob, a samim tim i završio utakmicu.

To nije omelo košarkaše Zvezde, koji su poenima Brauna i Gista stigli i do prvog vođstva.

Vodila se velika bitka u trećoj četvrtini, koja se na kraju završila nerešeno – što nam je garantovalo pravu dramu u završnici.

Panter i Gist vodili su Zvezdu, ali Fener je preokrenuo rezultat, da bi usledila prava rezultatska klackalica.

U poslednji minut domaćin je ušao s poenom prednosti.

Na scenu je stupio bivši crveno-beli, Kalinić, koji je pogodio za dva poena nakon greške Branka Lazića.

Zvezda je 11 sekundi pre kraja imala napad za produžetak, ali Stratos Perperoglu nije bio precizan.

Sada srpski tim ima skor od deset pobeda i 17 poraza, nada za plej-of još uvek postoji, a svakako je ovo bila lepa prilika za priključak vrhu.