Prvak pao pod vezuvom: Napoli srušio Juve, Ronaldo nastavio niz golova

Napoli seriju poraza prekinuo protiv šampiona (FOTO: Francesco Pecoraro/Getty Images)

Fudbaleri Napolija savladali su Juventus sa 2:1 u jednom od derija 21. kola Serije A, i prekinuli su niz od tri vezana neupseha.

Nije ovaj duel došao u pravom trenutku po izabranike Đenara Gatuza, ali su ipak oni uspeli da na pleća bace šampiona Italije i tako nagoveste da je možda kriza prošlost.

Napoli je bio bolji tim na “San Paolu”, stvorio je više šansi i zasluženo je slavio.

MARTINEZ ISKLJUČEN Rađa srušio snove bivšem klubu, Jang asistirao

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena u nastavku su viđena tri gola i ovaj meč je opravdao epitet derbija.

Domaćin je poveo u 63. minutu kada je na odbijenu loptu natrčao Pjotr Zjelinski i sproveo je u mrežu.

Svi na tribinama su očekivali kraj, a onda su fudbaleri i jednog i drugog tima priredili lud finiš.

Najpre je u 86. minutu Lorenco Insinje povisio na 2:0, da bi potom neizvesnost u utakmicu uneo Kristijano Ronaldo koji je postigao 12. uzastopni pogodak u prvenstvu.

Ipak, Napoli je uspeo da se odbrani do kraja susreta i upiše veoma važnu pobedu.

Sada se Napolitanci nalaze na 10. mestu na tabeli sa 27 bodova, dok je “stara dama” ostala prva sa 51.