SVE ČARI FUDBALA: Crveni karton, preokret Vulvsa i pet golova

Fudbaleri Vulverhemptona su posle velikog preokreta savladali Mančester siti (FOTO: Clive Mason/Getty Images)

Vulverhempton je trijumfovao protiv Mančester sitija sa 3:2 posle preokreta na “Molinou” u poslednjem meču 19. kola Premijer lige.

Svega je bilo na ovoj utakmici. Meč je počeo dobro za domaćina. Golman gostiju Ederson je u 12. minutu morao da završi utakmicu jer mu je sudija Martin Etkinson pokazao crveni karton.

Ipak, to nije mnogo pokolebalo izabranike Pepa Gvardiole koji su brzo stigli do prednosti.

Igrao se 25. minut kada je Sterling doveo Siti u vođstvo. On je izveo penal koji mu je odbranio Rui Patrisio, ali je natrčao na odbijenu loptu i sproveo je u mrežu.

Isti igrač je duplirao prednost “građana” na samom početku drugog dela utakmice. I kada su svi mislili da je kraj usledio se spektakl.

Strerling je ujedno postao prvi igrač iz Premijer lige koji je postigao 20 golova u svim takmičenjama. Sjajna sezona za Engleza!

Nakon drugog primljenog gola Vulverhempton je krenuo na sve ili ništa i takva igra im se isplatila. Adama Traore je u 55. minutu smanjio na 1:2 posle asistencije Rubena Neveša.

A onda se sjajni Šapanac našao u ulozi asistenta. Ukrao je loptu Mendiju na ivici šensaesterca kod gol aut linije i proigrao Himeneza, kome nije bilo teško da matira Brava.

Velika radost za domaće navijače usledila je u 90. minutu. Doerti je ovoga puta bio strelac posle dodavanja Himeneza i doneo je veliku pobedu svom timu.

Treba istaći i to da je ovo Vulverhemptonu bio prvi meč ove sezone u kome je postigao tri gola.

Posle ove pobede Vulvsi se nalaze na petom mestu na tabeli sa 30 bodova, dok je Siti treći sa 38.