KIKS PARTIZANA Napredak uzeo bod protiv crno-belih pred Malatiju

Fudbaleri Napretka i Partizana remizirali su 1:1 (FOTO: Starsport)

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da trijumfuju protiv Napretka u Kruševcu (2:2) u 4. kolu Linglong Superlige Srbije.

Dobar meč viđen je na stadionu “Mladost”. Domaćin je odlično otvorio susret. Poveo u 11. minutu. Odličnu akciju odigrali su igrači Napretka.

Sjajnu loptu u prostor poslao je Marko Pavićević, dok je siguran egzekutor bio Igor Ivanović. Ipak, preuzeli su potom crno-beli inicijativu i ubrzo je stiglo izjednačenje, a gol je postigao Rajko Brežančić.

Rajko Brežančić je bio strelac prvog gola za crno-bele (FOTO: Starsport)

Nije taj primljen pogodak mnogo uzdrmao izabranike Predraga Rogana koji su ponovo poveli i opet je strelac bio Ivanović. Klub iz Kruševca je sa prednošću od 2:1 otišao na odmor.

Već na startu drugog dela Savo Milošević je morao na teren da pošalje Takumu Asana i Sejdubu Sumu.

Radost igrača Napretka nakon jednog od dva gola Ivanovića (FOTO: Starsport)

Te izmene su mu se isplatile, posebno uvođenje veziste iz Gvineje. Upravo je Suma bio taj koji je u 66. minutu doneo drugo izjednačenje Partizanu na ovom meču.

Do kraja utakmice su pokušavali gosti na sve načine da osvoje tri boda, ali je odbrana Napretka bila na visini zadatka, pa su Kruševljani stigli do vrednog boda, prvog u novoj sezoni Linglong Superlige.

UVEK NA DOBITKU Da li verujete da košarkaši Srbije osvajaju zlato?

Nije ovo dobra uvertira pre Malatiju. Taj duel se igra u četvrtak od 19 sati.

Javor – Mačva 3:1 (1:0)
(Petković 39 pen, 54, Kuveljić 58 – Kolaković 52 ag)
Rad – Inđija 1:0 (0:0)
(Trifunović 84)
Radnički – Voždovac 2:1 (1:0)
(Mihajlović 34, Jirka 74 – Jevtić 51)

Nedelja:

Napredak – Partizan 2:2 (2:1)
(Ivanović 11, 29 – Brežančić 14, Suma 66)
Radnik – Vojvodina 0:4 (0:3)
(Eze 17, Gemović 19, Matić 26, Zukić 83)
Proleter – Spartak 0:1 (0:1)
(Denković 45 pen)

OBAVEZNO POGLEDAJTE Srbija 72 – 68 Litvanija izjave NBA igrača, Bogdana, Jokića, Bjelice i ostali | Meridian TV Sport