PREOKRET OMLADINACA Istorijska pobeda Zvezde na “krovu”

Omladinci Crvene zvezde savladali su Olimpijakos u Ligi šampiona (foto : STARSPORT photo Belgrade Serbia)

Omladinci Crvene zvezde savladali su Olimpijakos posle preokreta 2:1 u drugom kolu Lige šampiona za igrače do 19 godina.

Momci Slavoljuba Đorđevića su na Voždovcu dočekali vršnjake iz Pireja, i uspeli da stignu do prve pobede u istoriji u ovom takmičenju!

Junak pobede je 17-godišnji Miloš Pantović, koji je u 83. minutu doneo pobedu svom timu. Iskoristio je odličan pas Novakovića, koji je izbacio celu odbranu gostiju, šmekerski predriblao golmana Colakisa i poslao loptu u praznu mrežu.

BRATSKI U LIGI ŠAMPIONA Zvezda čeka neporaženi Olimpijakos

Ipak, nije sve tako dobro počelo.

Liastos je doneo prednost Olimpijakosu sjajnim udarcem sa distance u 28. minutu. Tim rezultatom se i otišlo na odmor. Ali, već u prvom minutu nastavka je desni bek, Stefan Mitrović, iskoristio dodavanje Burmaza i doneo izjednačenje.

Do pomenutog pobedonosnog gola Pantovića, nije bilo previše šansi, i činilo se da će ekipe podeliti bodove.

Ovo je bila prva pobeda omladinaca Crvene zvezde u Ligi šampiona. Prošle sezone, u teškoj grupi zabeležen je jedan remi i pet poraza. Nakon sjajne partije protiv Bajerna u Nemačkoj i sačuvane mreže, bilo je jasno da Đorđević ima odličnu ekipu na okupu.

Bajern i Crvena zvezda su sada na prvom mestu sa po četiri boda, Olimpijakos i Totenhem imaju po jedan osvojen poen.

U sledećem kolu, omladinci crveno-belih će u goste Totenhemu. Utakmica se igra 22. oktobra.

KANJAS: Odlična smo ekipa, žestoka borba da pobedimo Olimpijakos

OBAVEZNO POGLEDAJTE Florent Malouda: Bane Ivanović lider kao i Modrić! Čelsi, Liga šampiona, Premijer liga | Meridian TV