ŠAMPION ŠAMPIONSKI Furiozni Siti zgazio Vest Hem na startu

Bez fudbala u Mančesteru (FOTO: Laurence Griffiths/Getty Images)

Fudbaleri Mančester sitija uspešno su započeli odbranu titulu u Premijer ligi. Oni su 1. kolu kao gosti savladali Vest Hem sa 5:0.

Verovatno su mnogi pre početkra meča mislili da će “građani” morati dobro da se pomuče ne bi li osvojili ceo plen na startu nove sezone.

Ipak, desilo se potpuno suprotno. Pregazili su Vest Hem. Izabranici Manuela Pelegrinija nisu znali šta ih je snašlo.

Trener šampiona Engleske Pep Gvardiola ostavio je na klupi prvog napadača ekipe Kuna Aguera, ali ni to nije smetalo njegovim pulenima da samelju rivala.

Rahim Sterling je obeležio meč sa tri gola (Photo: Laurence Griffiths/Getty Images)

Na poluvremenu je bilo “samo” 1:0, a strelac je bio Gabrijel Žesus posle dodadavanja Kajla Vokera.

A onda u nastavku viđen je šou Rahima Sterlinga. Reprezentativac Engleske je već u 1. kolu postigao het-trik i stavio protivnicima do znanja da će biti teško sačuvati ga.

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade

Još jedan gol bio je delo pomenutog Aguera, koji je mrežu Lukaša Fabijnskog zatresao sa bele tačke. Najpre je poljski golman odbranio penal, ali je nakon gledanja VAR-a on ponvljen, pa je Argentinac drugi put pogodio.

Ako ovako nastavi Siti će bez dileme i ove sezone biti glavni kandidat za titulu u Premijer ligi.