REMI VULVSA I JUNAJTEDA Majstorija Neveša, Pogba tragičar

Majstorija Neveša će se prepričavati (Photo: David Rogers/Getty Images)

Fudbaleri Vulverhemptona i Mančester junajteda remizirali su 1:1 u poslednjoj utakmici 2. kola Premijer lige.

Mnogo više uzbuđenja na ovom susretu viđeno je u drugom poluvremenu. Tada je pao i gol “vukova”, ali desio se i promašen penal.

No, krenimo redom. “Crveni đavoli” su poveli u 27. minutu kada je Markus Rašford odlično asistirao za Antonija Marsijala, koji je sjajno šutirao levom nogom u bliži ugao Ruija Patrisija i doveo goste do prednosti.

Nastavio je Mančester da dominira, nije stvarao mnogo prilika, ali je bio bolji rival. Od Vulverhemptona nismo videli ništa u prvom delu meča.

Ipak, u nastavku susreta kao da je izašla neka druga ekipa Espirita Santa. Počeli su da dominiraju domaći. Kao nagrada za takvu igru najpre je stigla stativa, a onda i gol.

Igrao se 55. minut kada je Ruben Neveš izveo pravo remek delo. Fantastično je šutirao sa nekih 20 metara i pogodio same rašlje gola koji je čuvao David de Hea.

To je bio njegov 13 gol u svim takmičenjima za “vukove”, od kojih je čak 10 dao izvan kaznenog prostora, a tri sa bele tačke.

Posle tog primljenog pogotka konsolidovao se Junajted. A veliku priliku da trijumfuju fudbaleri Ole Gunara Solskjera imali su u 68. minutu kada je Pol Pogba promašio penal, tačnije odbranio mu je Rui Patrisio.

Do kraja susreta nije bilo ozbiljnijih situacija pred oba gola pa su ekipe podelile po bod.

Trenutak kada je Rui Patrisio zaustavio udarac Pola Pogbe sa 11 metara (Photo: David Rogers/Getty Images)

Treba istaći i da je ovo Mančesteru peti meč bez pobede na gostujućem terenu.

Junajted posle dva kola ima četiri boda i zauzima 4. mesto na tabeli, dok je Vulverhempton 13. sa dva boda.