PENAL, CRVENI KARTON, GOL NA DEBIJU Totenhem prekinuo niz Sitija!

Bergvajn će pamtiti debi u Premijer ligi (FOTO: Catherine Ivill/Getty Images)

Totenhem je u 25. kolu Premijer lige savladao Mančester siti sa 2:0, u izuzetno uzbudljivoj utakmici u Londonu, u kojoj je bilo baš svega.

Golove za Totenhem postigli su debitant u dresu “pevaca” Stiven Bergvajn i Hjong-Min Son, na veliku radost Žozea Murinja.

Ilkaj Gundogan promašio je jedanaesterac u 40. minutu, koji je izazvao mnogo protesta domaćih.

Nakon odbrane Uga Ljorisa umalo je dosuđen drugi, ali VAR je ipak pokazao da nije novi jedanaesterac.

Delovalo je da je baš taj kontakt golmana Totenhema s igračem gostiju bio “više” za kaznu od prethodnog… Procenite sami.

Možda je to bio i prelomni momenat utakmice, koja je u nastavku pripala Totenhemu, a koji je dvaput zatresao mrežu “građana”.

Oleksandr Zinčenko isključenjem tačno na isteku jednog časa igre dobrano je pomogao domaćim igračima da trijumfuju.

Prvo je Bergvajn u 63. minutu “načeo” izabranike Pepa Gvardiole, golom na svojoj prvoj utakmici u PL od dolaska iz PSV-a. Golčina!

Nedugo zatim, u 71. minutu, Son je stavio “tačku na i”.

U nadoknadi je Siti pogodio prečku, a ovim porazom bez datog gola prekinut je sjajan niz “građana”.

Naime, fudbaleri aktuelnog šampiona su na 22 uzastopne utakmice, do do ove, na gostovanjima postizali barem jedan gol.

Najzadovoljniji je, naravno, Murinjo, ovaj osmeh sve govori…

Savladao je svog velikog rivala Gvardiolu, ali da se poštuju govore i izuzetne reči Španca o Portugalcu pre susreta.

Siti ostaje drugi sa čak 22 boda manje od prvoplasiranog Liverpula, a Sparsi su se uključili u borbu za Ligu šampiona, sada su peti.

U prvom susretu ovog dana, Barnli i Arsenal odigrali su 0:0.

OBAVEZNO POGLEDAJTE – Milan Bard Živadinović: Deki Stanković? Ja sam ga izmislio! Kaubojske lige i tajlandske masaže