POVRATAK NA PRVO MESTO Pobeda Bajerna protiv Kelna

Levandovski je bio u sjajnoj seriji do prekida sezone (FOTO: A. Hassenstein/Getty Images for FC Bayern)

Fudbaleri Bajerna vratili su se na čelo Bundeslige, pošto su u 22. kolu pobedili Keln sa 4:1 na gostujućem terenu.

Nije Bajern dozvolio iznenađenje i bio je vrlo ubedljiv, pošto je pitanje pobednika praktično rešeno već u 12. minutu utakmice.

Poveo je Bajern novim golom Roberta Levandovskog već u trećem minutu utakmice, koji je još jednom pokazao da je u sjajnoj golgeterskoj seriji.

Raspoložen je bio i Tomas Miler, koji je nakon asistencije za prvi gol, proigrao i Kingslija Komana, koji je povećao prednost na 2:0 u petom minutu meča.

Nisu se zaustavili fudbaleri Bajerna, pa im je za novi pogodak trebalo samo šest minuta.

Ovog puta precizan je bio Serž Gnabri, te su izabranici Flika praktično obezbedili nova tri boda.

Posle poništenog gola Kelna zbog ofsajda, usledilo je nekoliko minuta bez velikih prilika, da bi ponoo Gnabri prođao kroz odbranu i šutirao s ivice šesnaesterca.

Bio je to 66. minut, a samo četiri minuta kasnije, Keln je uspeo da dođe do počasnog pogotka.

Strelac je bio Mark Ut, ali Keln nije uspeo da ugrozi prednost svog rivala.

Nakon ove pobede Bajern se vratio na prvu poziciju na tabeli nemačkog šampionata, uz bod prednosti u odnosu na Lajpcig, dok je Keln na 14. mestu.

TADIĆ PROFESORSKI Sigurni Ajaks – gol za udžbenike srpskog majstora

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Slobodan Tedić: Gvardiola mi je poželeo dobrodošlicu – Mančester Siti se NE ODBIJA!