INTER SVE DALJE OD SKUDETA Juventus slavio u derbiju Italije!

Italijanski fudbal pred nenadoknadivom štetom (FOTO: Valerio Pennicino/Getty Images )

Juventus je upisao rutinsku pobedu u derbiju italijanskog šampionata protiv Intera 2:0 u 26. kolu Serije A.

U meču koji je zbog epidemije koronavirusa odigran bez publike i nakon slabašnog prvom poluvremena Juventus je do pobede stigao u nastavku.

Vođstvo šampionu Italije uz mnogo sreće obezbedio je Aron Remzi u 55. minutu, a pobedu je potvrdio Paolo Dibala spektakularnim golom u 67.

Aron Remzi doneo je vođstvo Juventusu protiv Intera (PHOTO: Valerio Pennicino/Getty Images )

Argentinac se šmekerski snašao u kaznenom prostoru Intera i levom nogom smelo proturio loptu iza leđa Damira Handanovića.

Pokušao je trener Intera Antonio Konte da razmrda ekipu izmenama u drugom poluvremenu, ali do kraja nije bilo pravih prilika po gol domaćih.

Paolo Dibala potvrdio pobedu Juventusa nad Interom (PHOTO: Valerio Pennicino/Getty Images )

Juventus je ovom pobedom izbio na čelo tabele Serije A, čija budućnost je neizvesna nakon sve većeg broja mrtvih od koronavirusa.

Naredne nedelje će biti poznato šta će se desiti po pitanju koji interesuje sve koji vole fudbal u Italiji.