VLAHOVIĆ NE STAJE Srbin dvaput u metu, magija Kijeze u stilu svog oca!

Vlahović i Kijeza, udarne igle Fiorentine (FOTO: Paolo Rattini/Getty Images)

Fiorentina je u 24. kolu Serije A kao gost savladala Sampdoriju s ubedljivih 5:1, a dvostruki strelac u Đenovi bio je naš Dušan Vlahović.

Nakon što je njegov tim poveo autogolom Mortena Torsbija, Vlahović je u 18. minutu bio siguran s bele tačke za 2:0.

Po drugi put mrežu je zatresao s druge stative, posle odbitka u 57. za 4:0.

Dva gola za “violu” postigao je i Federiko Kijeza. Prvi iz jedanaesterca u 40. minutu, a drugi, zaista spektakularan, 12 minuta pre kraja.

Podsetio je, morate priznati, na svog oca Enrikea!

Domaći su, ako se to može tako nazvati, spasili čast u poslednjem minutu susreta, preko Manola Gabiadinija.

Juventus je, očekivano, bio siguran protiv Breše, sa 2:0.

Paolo Dibala u 38. minutu postigao je sjajan gol iz slobodnog udarca, da bi Huan Kvadrado završio zaista lepu akciju 15 minuta pre kraja za novi trijumf.

Zanimljivo je da je trener domaćina Mauricio Sari odmarao Ronalda, “uskrativši” mu tako veliki jubilej.

Tri boda osvojila je i Parma, koja je golom Žervinja u 25. minutu savladala Sasuolo na gostovanju (1:0).

Filip Đuričić bio je starter za domaće, zamenjen je u 65. minutu.

Udineze i Verona završili su bez golova, a Darko Lazović odigrao je svih 90 minuta za goste i promašio izglednu priliku u završnici.

TADIĆ PROFESORSKI Sigurni Ajaks – gol za udžbenike srpskog majstora

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Slobodan Tedić: Gvardiola mi je poželeo dobrodošlicu – Mančester Siti se NE ODBIJA!