SIGURAN START Ajntraht počeo pobedom, Kostić asistent

Ajntraht će u narednih sedam sezona zaraditi pravo malo bogatstvo (Photo: Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images)

Fudbaleri Ajntrahta su pobedom u derbiju kola od 1:0 nad Hofenhajmom na svom terenu otvorili novu sezonu u Bundesligi.

Iako je tim iz Frankfurta ostao bez dva glavna napadača Luke Jovića i Sebastijana Alera to se na ovoj utakmici nije osetilo.

Ispostavilo se da je odlučujući trenutak na ovoj utakmici bio 1. minut kada je domaći tim postigao jedini gol. U ulozi asistenta se našao Filip Kostić.

Uputio je reprezentativac Srbije dobar centaršut sa leve strane, a najbolje se u kaznenom prostoru gostiju snašao Martin Hintereger i doveo svoj tim do prednosti.

Kostić u razgovoru sa trenerom Hiterom (Photo: Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images)

Nakon ranog pogotka se očekivala goleada, ali su do kraja utakmice mreže mirovale, pa su izabranici Adija Hitera trijumfovali u prvom meču pred domaćim navijačima u Bundesligi.

Mijat Gaćinović je na terenu proveo 88 minuta kada ga je zamenio Toro, dok Dejan Joveljić nije ulazio u igru. Kostić je odigrao ceo meč.

Naredni meč klub iz Nemačke igra u četvrtak od 20.30 protiv Strazbura u gostima u kvalifikacijama za Ligu Evrope.