BEZ IZNENAĐENJA Partizan lako protiv Proletera, prvenac Matića!

Bojan Matić slavi prvenac u dresu Partizana FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Fudbaleri Partizana prilično lako su izašli na kraj sa novosadskim Proleterom pošto su slavili u Humskoj sa 3:1.

Niti su igra niti rezultat koji su izvojevali izabranici Sava Miloševića bili ubedljivi, ali su se pokazali više nego dovoljni za trijumf.

Po prohladnom vremenu i slaboj poseti u Humskoj do promene rezultata je došlo u sedmom minutu.

Natho je izveo slobododan udarac, lopta se odbila do Lazara Markovića, on šutirao, a do mreže je usmerio gostujući igrač.

Partizan je nastavio da dominira bez pravih prilika sve do 23. minuta kada je svoj prvi gol u klubu postigao novajlija Bojan Matić.

Pridošlica iz Vojvodine je sjajno iskoristio pas Strahinje Pavlovića, zaobišao golmana i poslao loptu u nebranjeni deo mreže.

Samo minut ranije isti fudbaler je postigao gol, ali je on bio poništen zbog ofsajda.

Ovaj rezultat je ostao isti do poluvremena, a Milošević je u nastavku pružio šansu mlađim snagama – Lakčeviću, Stevanoviću i Pavloviću.

Upravo su Stevanović i Pavlović imali solidne pokušaje u nastavku.

Ipak, mrežu je zatresao Nemanja Miletić u 88. nakon odbitka posle slobodnog udarca.

Ipak, ni tu nije bio kraj, pošto su gosti do kraja meča smanjili rezultat u prvom minutu nadoknade, a sudija je ubrzo svirao kraj.

Partizan je ovom pobedom iskoristio remi Crvene zvezde protiv Inđije i sada je razlika između večitih rivala plus 11 u korist crveno-belih.

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksa Avramović – Kada igram za Srbiju mogu da preskočim Pionir! Kokoškov, Džikić, Španija, Italija