BRAZIL ZGAZIO PERU: “Karioke” se plasirele u četvrtfinale Kopa Amerike!

Brazil je pregazio Peru sa 4:0 (Photo: Alessandra Cabral/Getty Images)

Brazil je demonstrirao moć protiv Perua u 3. kolu Kopa Amerika. “Karioke” su slavile sa 5:0 i plasirale se u četvrtfinale.

Furiozno su krenuli u ovaj susret izabranici selektora Titea. Igrao se 12. minut kada je Brazil poveo. Korner je izveo Filipe Kutinjo, loptu je glavom na drugu stranu peterca prebacio Markinjos, a Kazemiru nije bilo teško da je sa nekoliko metara ubaci u gol.

Nastavile su “karioke” da napadaju, ne bi li što pre duplirali vođstvo. U tome su uspeli u 19. minutu. Veliku grešku napravio je golman Perua Pedro Galese.

Roberto Firimino je postigao drugi gol za Brazil na ovoj utakmici (Photo: Alessandra Cabral/Getty Images)

Krenuo je da ispuca loptu i pogodio je Roberta Firmina, ona se odbila od stative, potom je do nje stigao fudbaler Liverpula i smestio je u mrežu.

Još jedan pogodak viđen je u prvom poluvremenu. Bio je delo Evertona, koji igra sjajano na ovom takmičenju. Uneo je loptu sa leve strane u sredinu, a potom sjajno šutirao sa nekih 20 metara, za velikih 3:0.

Nisu Brazilci pomišljali da stanu uprkos velikoj prednosti. Do četvrtog gola su došli u 53. minutu.

Odlično je akciju pratio Dani Alveš koji ju je završio pogotkom. Šutirao je snažno po zemlji sa nekih 14 metara i spasa Peruancima nije bilo.

Izabranici Titea su postigli i peti pogodak na utakmici. To je u 90. minutu uradio rezervista Vilijan. Brazil je odmah potom imao priliku da postigne novi gol.

Ipak, sa bele tačke je neprecizan bio Gabrijel Žesus, pa do promene ishoda nije došlo.

Do kraja utakmice promene rezultata nije bilo, pa se Brazil pasirao u četvrtfinale.

Osim “karioka” iz A grupe takmičenje će nastaviti i Venecuela koja je bila bolja od Bolivije sa 3:1.