Aleksić briljira u Turskoj: Dve „lepotice“ i asistencija za Malatiju! (VIDEO)

Srpski fudbaler Danije Aleksić nastavio je sa fenomenalnim partijama u Turskoj pošto je u trećem uzastopnom trijumfu Malatije postigao dva maestralna gola i upisao asistenciju na meču protiv Trabzonspora (5:0).

Da bi nekada jedan od najtalentovanijih srpskih igrača mogao da zablista u Malatiji, klubu koji igra tek drugu sezonu u eliti otkako je osnovan 1986. godine, 27-godišnji Aleksić pokazao je već na početku sezone, ali sada je svoje igre podigao na viši nivo.

Bivši fudbaler Vojvodine, koji je prethodne tri sezone igrao u Sent Galenu, najpre je presekao dodavanje gostujućih igrača, povukao loptu ka sredini, a potom dodao Brazilcu Giljermeu, strelcu prvog i poslednjeg gola na meču, koji uzvraća lepim centaršutem, dok Aleksić levicom postiže divan pogodak.

Trabzon je propustio nekoliko šansi da smanji vođstvo domaćina, a pošto u tome nije uspeo, trijumf Malatije Aleksić je „overio“ početkom drugog poluvremena spektakularnim udarcem iz slobodnjaka. To je bio šesti gol srpskog internacionalca ove sezone.

Samo tri minuta kasnije Kaleb Butaib je povisio na 4:0 posle nove asistencije Giljermea kojem uslugu iz prvog poluvremena vraća Aleksić i pronalazi Brazilca za konačnih 5:0.

Srbija traži drugu pobedu nad Crnom Gorom u Ligi nacija!

Statistički, Trabzon je bio bolji od ekipe Erola Buluta, ali Malatija je sjajno koristila svoje prilike i zasluženo stigla do šeste pobede u šampionatu i druge pozicije na tabeli, što je potvrđuje kao najveće iznenađenje na startu takmičenja.

Svakako, Danijel Aleksić je jedan od najzaslužnijih za to.